כיצד ניתן לדעת מה הערך של הזהב הישן שלכם?

אם יש בבעלותכם זהב ישן, לידיעתכם: באפשרותכם למכור אותו. אולם רגע לפני שאתם ממהרים למצוא קונה, כדאי שתדעו מה הערך של הזהב שבבעלותכם על מנת שתקבלו עליו מחיר הוגן.

כמה קראט?

כל תהליך של מכירה וקניית זהב דורש התייחסות לקראט ולשאלה המתבקשת: האם הזהב שבבעלותכם אמיתי. לכן הוציאו זכוכית מגדלת ובדקו כל פריט ופריט. אם אינכם יודעים מה לחפש או שהמידע על הקראט אינו ברור וקריא פנו למקום אשר מתמחה בקניית זהב ויוכל לספק לכם הערכה מקצועית, לבדוק אם אכן מדובר בזהב אמיתי או שאולי זהו תכשיט גולדפילד ועוד. סוחר מקצועי יוכל לבצע בדיקה מקצועית והוא גם מכיר את החוקים הנוגעים לסימון וטוהר של תכשיטי זהב לאורך השנים.

ביצוע בדיקה מקצועית

דרך נוספת לדעת מה ערכו של הזהב שלכם היא לערוך לו בדיקה מקצועית. ישנן ערכות בדיקה ייעודיות לשם כך, אך במקום לעשות זאת בעצמכם תוכלו לקבל חוות דעת מומחים. במרכז הארצי לזהב וכסף למשל אנו מגיעים ישירות עד לבית שלכם לבדיקה דיסקרטית עם כל הציוד הדרוש וללא התחייבות מבחינתם. כך ניתן יהיה לבדוק האם הזהב הישן שלכם בעל ערך ואם כן מהו ערכו בדיוק. כמובן שכל הבדיקות מבוצעות באופן שקוף ובנוכחותכם. לאחר ביצוע הבדיקה תקבלו הצעת מחיר מסודרת ואם כל הצדדים יהיו מרוצים התשלום יבוצע באופן מידי.

יש הבדל בין מטבעות זהב לבין סוגי זהב אחרים

כאשר אתם רוצים לבדוק את ערכו של הזהב הישן שלכם עליכם להפריד בין מטבעות הזהב לבין שאר הזהב, זאת מכיוון שלמטבעות זהב עשוי להיות ערך אחר אשר מתעלה על סוג המתכת שממנה הם עשויים. את ערכם של מטבעות זהב יש לקבוע גם בהתאם לגילם, נדירותם והמצב הכלכלי. לכן אם יש לכם מטבעות זהב האפשרות הטובה ביותר עבורכם היא לקבל הערכה מקצועית על מנת לדעת כמה הם שווים.

ערכת שקילה

משקלו של הזהב אומר רבות על ערכו ולכן שקילת הזהב הישן שבבעלותכם יכולה לסייע לכם לקבוע מהו הערך הבסיסי שלו. יש לציין כי המשקל אינו בהכרח ייצג את המחיר שתקבלו אבל זו נקודת התחלה טובה אשר תסייע לכם בשלב המשא ומתן במעמד קבלת הצעת מחיר. תוכלו לשקול את הזהב במשקל המתאים לשקילת מזון אולם הכי טוב לעשות זאת בערכת שקילה מקצועית וייעודית.

במרכז הארצי לזהב וכסף אנו מתמחים בקניית זהב ונשמח לבוא ישירות אליכם הביתה עם כל הציוד הנדרש לבדיקה מקצועית בחינם וללא התחייבות.