מה חשוב לדעת לפני שאתם מוכרים את הזהב שלכם?

מכירה של זהב היא דרך נהדרת להעשיר את חשבון הבנק שלכם ולהיפטר מתכשיטים שאתם מזמן כבר לא עונדים. יחד עם זאת, חשוב לדעת שאתם מקבלים את התמורה המלאה עבורם, וזוכים בכל המזומנים שמגיעים לכם. אז אם אתם חושבים למכור כמה תכשיטים ישנים ולא רוצים לעשות טעויות של מתחילים, הגעתם למקום הנכון.

בחרו בחברה אמינה

חשוב לבחור בחברה אשר מתנהלת על פי הסטנדרטים והתקנים המובילים בתחום. בתחום של מכירת זהב, יש לא מעט עסקים מפוקפקים ולא מעט קונים אשר ינסו לרמות אתכם. מסיבה זו כדאי לבחור בחברה אמינה אשר מחזיקה במוניטין עשיר בתחום ונחשבת למוכרת ובעלת שם. שאלו חברים אודות חברה מומלצת ובצעו חיפוש יסודי בגוגל אודות ההיסטוריה של החברה.

שקלו את הזהב בעצמכם

מכיוון שהתהליך של מכירת תכשיטים מתאפיין במדידות ובשקילות רבות, כדאי לעשות שיעורי בית הרבה לפני רגע המכירה. נסו להשתמש במשקל המזון שברשותכם בכדי לשקול באופן עצמאי את הזהב שלכם. באופן זה תוכלו לבצע הערכה עצמאית של הזהב העומד למכירה ולהבין לאילו סכומים אתם אמורים לצפות.

שימו לב למחיר הזהב בבורסה העולמית

למרות שרבים אינם יודעים זאת, הזהב נסחר באופן קבוע במיטב הבורסות בעולם ומחזיק במחיר קבוע עבור כל גרם או אונקיה. חשוב להתעדכן במחירים המשתנים של הזהב. באופן זה תוכלו לדעת שאתם מקבלים את המחיר האמיתי שמגיע לכם ותוכלו למכור את הזהב בזמן שהוא נסחר במחירי שיא. כך, תוכלו להרוויח יותר בכל פעם שתמכרו את הזהב שלכם.

אל תתחייבו לפני שתקבלו הצעת מחיר בכתב

כדאי לדעת שהערכת מחיר אינה מחייבת אתכם לביצוע עסקה כלשהי. מסיבה זו חשוב שתעמדו על זכויותיכם ותקבלו הצעת מחיר מפורטת בכתב, לפני שתשקלו לבצע מכירת זהב. רק כאשר כל הדברים מסוכמים מראש ואתם מרגישים שאתם עומדים לבצע עסקה משתלמת – בצעו את העסקה. זכרו, כל עוד לא חתמתם על שום דבר, אתם חופשיים לסגת מכל עסקה ולבקש הצעת מחיר מתחרה.

נצלו את ההזדמנות והיפטרו מהשטרות הישנים

אם כבר הגעתם למסקנה הנכונה והחלטתם למכור את תכשיטי הזהב הישנים, נסו למכור גם את השטרות שמעלים אבק. מכירת שטרות ישנים תאפשר לכם להרוויח כסף של ממש ולהפוך את השטרות שקיבלתם בירושה לכסף נזיל. חשוב לדעת שבכל מספר שנים השטרות מתחלפים ולכן מומלץ למכור אותם לפני שהם מאבדים מערכם.